Paragliding

Vojnianska hora je súčasťou Spišskej Magury, a nachádza sa asi 15 km severne od mesta Kežmarok, priamo nad obcou Vojňany. Ide o samostatne stojaci pahorok, ktorého vrchol dosahuje výšku 930 m n. m. Nadmorská výška štartovísk je asi 880 m a ich prevýšenia sa pohybujú od 120 do 240 m.
Lietanie na dvojmiestnom padákovom klzáku je skvelou príležitosťou pre všetkých  milovníkov adrenalínovej zábavy, ktorí si chcú jednoducho a bez akýchkoľvek záväzkov užiť pohyb v modrých výškach. A ponúka aj čosi viac... Pasažier pripnutý k pilotovi a padáku len pomocou špeciálneho postroja totiž nie je izolovaný od prostredia v ktorom sa pohybuje kabínou, či hlukom motora.

 

 

Jednoducho letí a nerušene vníma krajinu ubiehajúcu hlboko pod ním, cíti nápor vetra na tvári a celým telom registruje každý pohyb krídla presne tak, ako operené dravce krúžiace na oblohe. Sen o vtáčom lete sa tak stáva realitou a pretaviť svoje predstavy do skutočných zážitkov už nie je problém. Stačí jednoducho chcieť...
 
Prístup: Ak prechádzate cez Kežmarok postupujte smerom na Spišskú Belú a ďalej po hlavnej ceste na Spišskú Starú Ves. Asi 3 km za obcou Slovenská Ves treba odbočiť do prava a po dosť úzkej ceste sa dostanete do obce Vojňany. Tam už stačí odbočiť hneď za prvým kostolom do ľava na poľnú cestu, ktorá Vás dovedie až ku kopcu. Auto môžete zaparkovať pri plote, ďalej postupujete pešo priamo na svah a po 15 minútovom strmom výstupe ste na štarte.
 
Kontakt:
www: tandem.jadro.sk
email: tandem@jadro.sk
mobil: ++421903849990
Navigacia
Novinky
Jun 15, 2014
Pozývame Vás na turisticko - recesistické podujatie Pieninský pochod dobrej nálady...
Apr 25, 2014
Pozývame Vás na otvorenie vodáckej sezóny a Dunajca v Pieninách a ďeň otvorených dverí Pieniny sport centrum ...
Adresa

Pieniny sport centrum

Červený Kláštor č.45

059 06 Slovakia

rezervácie:

rafting@rafting-pieniny.sk

Social
Facebook rafting   Youtube rafting  Google+ rafting  Tripadvisor rafting