Cyklistika

 

ZELENÁ TRASA:

Cyklotrasa (SK) – dĺžka: 17 km/1,5 hod., nízka náročnosť
Štart: Haligovce
Cieľ: železničná zastávka Toporec
Začiatok trasy je v obci Haligovce , vedie po verejnej komunikácií cez obec Veľká Lesná stúpa do sedla Javor (810 m.n.m.) na hrebeni Spišskej Magury. Odtiaľ je to už oveľa jednoduchšie a rýchlejšie cez obec Toporec až na križovatku cesty s hlavným cestným ťahom Poprad – Kežmarok – Spišská Belá – Stará Ľubovňa ku železničnej zastávke na železničnej trase Plaveč – Stará Ľubovňa – Poprad.

Cyklotrasa Pieninská magistrála (SK) – dĺžka: 9 km/50 min., nízka náročnosť
Štart: Lesnica
Cieľ: Červený Kláštor
Trasa začína v Lesnici na sútoku Lesnického potoka a rieky Dunajec a pokračuje prelomom Dunajca po pravom brehu paralelne s červenou značkou pre peších turistov do Červeného Kláštora. Trasa obsahuje 10 informačných tabúľ o regióne. Trasa je veľmi frekventovaná aj pešími turistami.

ČERVENÁ TRASA:

Spišská cyklomagistrála (SK) – dĺžka: 72 km/ 5-6 hod., stredná náročnosť 

Štart: Lesnica (prechod do Poľska)
Cieľ: Brezová pri Levoči
Cyklistická trasa Vás prevedie po obciach Zamaguria, začína v Lesnici a pokračuje paralelne s turistickým chodníkom rovnakej farby popri Dunajci do Červeného Kláštora. Cyklotrasa vedie ďalej cez dedinky Majere, Spišskú Starú Ves, Matiašovce, Spišské Hanušovce a Reľov až k úpätiu spišskej Magury, na hrebeň Spišskej Magury vedie náročnejší úsek vystúpenie o cca. 500 metrov. Trasa pokračuje cez obce Slovenská Ves - Spišská Belá - Kežmarok. V Kežmarku trasa odbočuje na smer Vrbov a cez obec Tvarožná sa cyklomagistrála v obci Brezová pri Levoči končí.

MODRÁ TRASA:

 
Cyklotrasa (SK) – dĺžka: 22 km/2 hod., stredná náročnosť
Štart: Veľký Lipník
Cieľ: Podolínec
Cyklotrasa spája územie Pienin s predhorím Spišskej Magury a historickým centrom mesta Podolínec. Prevažná časť trasy s celkovým prevýšením do 500 metrov vedie po lesných cestách.

 

ŽLTÁ TRASA: 

Cyklotrasa Bukový les cez sedlo Targov a Cerla (SK) - dĺžka: 5km/4 hod., stredná náročnosť

Štart: Červený Kláštor, sídlo Št. lesov TANAP-u

Cieľ: Lesnica, stred obce
Trasa vedie prevažne lesnatou krajinou hrebeňom Pienin po Slovenskej strane po lesných cestách a pasienkoch spájajúce obce Červený kláštor a Lesnica. Kopíruje modrý turistický chodník pre peších turistov. Najlepšie výhľady na Prielom Dunajca a Tri Koruny sú turistovi ponúknuté v sedlách Cerla a Targov.
 
Cyklotrasa (SK) – dĺžka: 1 km/7 min., nízka náročnosť
Štart: Spišská Stará Ves
Cieľ: Lysá nad Dunajcom
Krátka odbočka zo spišskej cyklomagistrály vedie k hraničnému prechodu Lysá nad Dunajcom. Hneď za hraničným prechodom môžu turisti obdivovať poľské hrady Niedzica a Czorsztyn.

Cyklotrasa (SK) – dĺžka: 12 km/2,5 hod. , úsek č.1- nízka náročnosť, úsek č.2- vysoká náročnosť
Štart: Veľká Franková – hraničný priechod
Cieľ: Bachledova dolina – Ždiar
Úsek č.1 : trasa začína v obci Veľká Franková na hraničnom priechode do Poľska pri obci Kacwin, cez obec Veľká Franková kde sa pripojí na zelenú cyklotrasu smerujúcu do obce Malá Franková (720 m.n.m.). Úseky sú nenáročné a vedú po spevnenej poľnej ceste, neskôr po asfaltovej ceste ktorá spája obe obce.
Úsek č.2 : trasa vedúca z obce Malá Franková (720 m.n.m.) cez hrebeň Spišskej Magury do Bachledovej doliny a obce Ždiar je veľmi náročná vzhľadom nato že na úseku sa nachádzajú nespevnené lesné cesty a pár prevýšení (400m) so strmými zjazdamy. Z hrebeňa zostupuje chodník okolo sedačkovej lanovky v Bachledovej doline do obce Ždiar (860 m.n.m.).  
 
Mapy a výškopisy jednotlivých cyklotrás v Pieninách a okolí nájdete tu:
Navigacia
Novinky
Jun 15, 2014
Pozývame Vás na turisticko - recesistické podujatie Pieninský pochod dobrej nálady...
Apr 25, 2014
Pozývame Vás na otvorenie vodáckej sezóny a Dunajca v Pieninách a ďeň otvorených dverí Pieniny sport centrum ...
Adresa

Pieniny sport centrum

Červený Kláštor č.45

059 06 Slovakia

rezervácie:

rafting@rafting-pieniny.sk

Social
Facebook rafting   Youtube rafting  Google+ rafting  Tripadvisor rafting